0 товар (товарів) - 0 грн.
Ваш кошик порожній

text_close

Догляд за києм

Кий повинен бути «затребуваний». Досвідчені гравці помітили: чим частіше кий використовується в грі, тим менше з ним неприємностей. Однак навіть самий затребуваний кий потрібно зберігати, і тут виникає один з найбільш поширених питань – як правильно зберігати більярдний кий. Неправильне зберігання часто призводить кий в непридатний стан.

Догляд за києм під час і після гри

Найкраще під час гри протирати кий сухою ганчірковою серветкою, яку до того ж можна змочити краплею звичайного медичного спирту. Шафт слід берегти від пошкоджень і намагатися не бити кулі бічною частиною шафта. У паузах між партіями кий краще класти на стіл. Після гри, прибираючи з кия крейда і піт від рук, протирайте його (особливо шафт) тієї ж самої серветкою. Для чищення кия також пропонується безліч засобів. Якщо дерево на шафта підніметься, тобто шафт стане трохи шорсткий, рекомендуємо натерти верхню частину кия полірувальної наждачним папером Mirka WPF 2000.

Загальні правила зберігання кия

Кий виготовлений з добре витриманого і просушеного дерева. Головний ворог дерева – це волога і різкі перепади температури. Через це на кие утворюється конденсат, який вбирається, і в результаті кий деформується. Щоб захистити кий від згубного впливу зовнішнього середовища, його покривають лаком, воском або просоченням. Отже, уникайте залишати кий в приміщенні з підвищеною вологістю, наприклад, в автомобілі, на вулиці, в лазні. Ідеальне місце зберігання кия – сухе приміщення з постійним рівнем вологості і стабільною температурою. Ідеальний спосіб зберігання – підвісити кий на гумку за кінчик шафта (верхня частина кия). У такому положенні кий відвисає під вагою власної ваги і залишається абсолютно рівним.

< strong>зберігання і транспортування цільного і складеного кия< / strong>

Цілісний кий обов'язково повинен зберігатися в підвішеному стані або у вертикальному положенні в київниці. В крайньому випадку, кладіть його на рівну горизонтальну поверхню, наприклад, на більярдний стіл. Не притуляйте кий до стіни навіть під невеликим кутом, так як він може прогнутися під власною вагою. З двухсоставным або трехсоставным києм («трійкою») трохи інша історія. Довжина колін (тобто частин кия) невелика, і якщо зберігати його в футлярі, тубусі, чохлі або кейсі, малоймовірно, що кий поведе. Однак якщо ви рідко граєте, то складовою кий краще зберігати зібраним, в підвішеному стані.

Що стосується чохлів і кофрів для перевезення кия, то їх зараз в магазинах представлено безліч. Два основних параметри вибору футляра – це матеріал і розмір, а головні функціональні вимоги до чохла – жорсткість і герметичність. "Економ-варіант" представлений чохлами і кейсами зі шкірозамінника; шкіряні та дерев'яні вироби, звичайно, дорожче. Жорсткий кофр захистить кий при падінні, або якщо на нього по неуважності що-небудь покладуть. Кий в кофрі повинен перебувати у вільному положенні, складові частини не повинні стикатися один з одним.

Дотримуючись цих нескладних правил по зберіганню і догляду, ви забезпечите кию довгий термін служби, а собі – вірного соратника в битвах на більярдному полі.