0 товар (товарів) - 0 грн.
Ваш кошик порожній

text_close

Як вибрати кий

     Кий — основна зброя гравця. Він повинен бути добре підігнаний по руці, високої якості виготовлення, відповідати встановленим стандартам. Якщо кий не відповідатиме цим вимогам, гра " не піде». У кожного гравця в ідеалі повинен бути свій кий.

розрізняють цільні і складові киї. Опис цілісного кия: Більярдний кий цілісний по всій довжині. Може мати різні конструкції склейки, різну кількість запилів. Вважається, чим більше запилів, тим стабільніше кий.

Опис складеного кия:Більярдний кий складається з двох частин: верхня - тонка частина, яка називається по-різному: ратище, перо, бойок, найпоширеніше англійська назва - шафт; нижня, більш товста - турняк. Розбірний кий оснащений різьбовим з'єднувальним вузлом - скруткою (стик). Турняк кия може бути прикрашений орнаментом, інкрустацієюабо художнім різьбленням і т.п. < / span> < /p>

Щоб Вам було легше орієнтуватися у виборі кия, ми хочемо загострити Вашу увагу на деяких важливих моментах.
Давайте розглянемо, яким повинен бути кий теоретично, а потім - як це перевірити практично.

Кий повинен бути хороший по всім критеріям. А критерії визначення кия такі:

1. Кий повинен радувати око і бути приємним на дотик. Це найважливіший критерій. Все повинно бути гармонійно-віртуозна гра красивим інструментом. А якщо гра не дуже, то на красивий кий все одно приємно подивитися.

2. Довжина кия по стандартам коливається в межах 150-160см (для гри в російську піраміду), 144-146см (для гри в пул).
Довжина Вашого персонального кия для гри в російську піраміду визначається - від підлоги до кінчика носа ; для гри в пул - від підлоги до підборіддя.

3. Вага кия коливається в інтервалі 600-850г. (для гри в російську піраміду), 450-690г. (для гри в пул). Визначити вагу персонального кия можете тільки Ви, на свій розсуд. Чим кий важче, тим легше їм розбити піраміду.

4. Діаметр нижньої основи (бампер) становить 28-30мм.
Бампер оберігає кий від пошкоджень, різких ударів і забруднень при контакті нижньої частини кия з підлогою. Чим більше Ваша долоня, тим більше діаметр основи повинен бути. Діаметр верхнього кінця кия (діаметр наклейки) 10-14мм. Чим товщі кінець, тим легше грати новачкові. Професіонали вважають за краще діаметр тонший. Тонкими киями легше грати свояки (легше закрутити кулю), більш товстими-чужі. Потрібно вибирати, як говоритися, золоту середину, щоб і чужі добре грати, і свояки.

5. Грає роль і сама наклейка. Наклейки відрізняються по жорсткості. М'які наклейки швидко стираються, вимагають більш істотного догляду. Їх доводиться частіше заточувати, щоб зберегти свою форму і частіше міняти. Але такі наклейки підвищують контроль гравця над ударом і оберігають від кіксування. Жорсткі наклейки служать набагато довше, не стираються, не сплющуються, вимагають набагато менше догляду. Але час контакту з кулею і сила тертя зменшується в порівнянні з м'якими наклейками, тому їх доводиться набагато ретельніше мелити і постійно зачищати махровкою, щоб на ній тримався крейда. Вважається, що жорсткою наклейкою грати важче, вона призначається в основному для професіоналів.
Початківцям рекомендуються більш м'які наклейки, так як вони практично виключають кікс.

6. Точка балансу (від бампера) 40-45см (для гри в російську піраміду), 39-50см (для гри в пул). Баланс – місце, де кий врівноважується в руці. Для точного балансування кия призначений вантаж. Для вантажу зазвичай використовується свинцевий стрижень, зафіксований всередині турняка на певній відстані від нижньої частини. Розрізняють поперечну і вертикальну завантаження балансу.
Тут грають роль, переваги гравця в грі. Якщо гра спокійна, розмірена (наприклад "сибірка" або "Московська"), то баланс назад, більш агресивна гра (американка) - баланс вперед.

7. Наконечник (втулка) закріплюється на тонкому кінці шафта і перешкоджає розщепленню під час сильних ударів.
Так само наконечник оберігає кий від укорочення при заміні наклейки. Для наконечників використовують різні матеріали - дерево, слонову кістку, пластмаси, латунь, бронзу.
Від пружності наконечника залежить те, як відбувається взаємодія між києм і кулею під час удару. Вважається, що непружний і жорсткий наконечник збільшує відхилення битка від лінії руху кия при бічних ударах.

8. Скрутка призначена для з'єднання частин розбірного кия , виготовляється з різних металів і сплавів.
Стик повинен забезпечувати щільність з'єднання і точність центрування кия. Чиста і точна скручування розгвинчується м'яко, без вібрацій і відхилень турняка від осі кия.

     Наступний крок – конструкція кия, з нею теж потрібно розібратися. Тут є кілька важливих відмінностей. Перш за все-щільність кия, яка залежить від виду дерева і кількості т. зв. запилів. Чим їх більше – тим кий щільніше. Така конструкція схожа на ялинку і називається «Віденський запив». Кількість запилів (клинів) впливає на ціну кия.

 

 

      Більш складна технологія, завдяки якій отримують вироби ще більш досконалі по конструкції – називається «Павутина». Вона ж - "квітка",» папуга«,»Тюльпан". Різні майстри використовують різні назви. Зовнішній вигляд таких Київ надзвичайно презентабельний, система їх запилів виключно складна і вимагає віртуозної майстерності. Такий кий коштує дорого, але і якість його удару неперевершено.

<span style="font-family: arial, helvetica, sans-serif; «>ще один вид запилів – »Корона" .="" Це="" склеєна="" технологія,="" при="" якій="" шматки="" дерева,="" з'єднуючись,="" утворюють="" «корону»,="" і="" це="" виглядає="" дійсно="" так.

 

 

 

 

 

     Многозапильный кий чудово тримає удар, зменшує відхилення більярдної кулі в бік; він надійний і стабільний в грі. Вибираючи кий тієї або іншої конструкції, орієнтуйтеся на свої ігрові переваги, масштаби захопленості й професіоналізму і на те, з якою грошовою сумою ви готові розлучитися, купуючи цей ключовий більярдний атрибут.